briobill program facturare online

Produse locale Iasi

Asociatii

  

Bauturi alcoolice de casa:

Capsunata:

  • Coman Catalin – https://www.facebook.com/coman.catalin.10?fref=nf

Tuica:

  • Prune 100% naturala bio: Gimbuta Catalin https://www.facebook.com/gimbuta.catalin
  • De cazan (tescovina): Manolache Irina: https://www.facebook.com/manolache.irina.9?fref=ufi
  • Tuica de casa – Daniel Macovei: Produs 100% natural, 48-50 grade, din mere, prune si corcoduse — toamna tarziu si tescovina. Tuica este tinuta peste iarna in butoi de cires Tel: 0757 778 278
  • Prune 100%, fara zahar – Munteanu Sebastian– https://www.facebook.com/munteanu.sebastian.5?fref=nf
  • Tuica de prune, fara zahar – Popa Mihaela 60* (50ron) si 40* (25ron) tel 0742981319
  • Tuica de mere cu miez de samburi de caise – Popa Mihaela 60* (50ron) si 40* (25ron) tel 0742981319
  • Tuica cazan 52 grade: Anton Oanahttps://www.facebook.com/anton.oanaraluca?fref=nf 20 RON

Visinata:

  • Visinata de casa – Daniel Macovei: Produs 100% natural, in jur de 35 grade, din fructe proaspat culese si macerate in tuica naturala. Continut de fructe 30-35% . Pret: 40 ron/litru. Tel: 0757 778 278
  • Dulceata si alte bunatati de casa: https://www.facebook.com/Dulceatadecasa?ref=stream
  • Coman Catalin – https://www.facebook.com/coman.catalin.10?fref=nf

Zmeurata, caisata, afinata:

 

Bors de casa:

  • Doamna Maria piata Alexandru, sub pod, recomandare Ana Maria https://www.facebook.com/profile.php?id=100000482103561&fref=nf

 

Ciuperci:

  • Emgab Impex: https://www.facebook.com/emgabimpex?ref=br_rs

Conserve de casa:

  • Dulceata Carmen Musca https://www.facebook.com/carmen.musca?fref=photo
  • Tocana Carmen Musca https://www.facebook.com/carmen.musca?fref=photo
  • Zacusca Carmen Musca https://www.facebook.com/carmen.musca?fref=photo
  • Zarzavat de casa: Doamna Maria piata Alexandru, sub pod, recomandare Ana Maria https://www.facebook.com/profile.php?id=100000482103561&fref=nf
  • Zacusca: Iulia Toma Dancu: https://www.facebook.com/iuliadaniela.toma?fref=nf

Dulciuri: cozonac de casa, prajituri si alte copturi, dulciuri raw:

 

 Fructe: 

Agrise:

 

  

 Capsuni:

Catina:

Cirese:

Coacaze:

Fragute:

Mere:

Mure:

Nuci:

Pere:

Prune:

Visine:

 

Struguri diverse sortimente de masa si vin:

Zmeura 

Tayberry:

 

Diverse fructe:

 

 

Lactate capra:

 

 

Lactate vaca:

 

 

Legume, verdeturi:

Mancare gatita de casa:

 

 

Miere si produse apicole:

Otet:

 

 

Oua:

 

 

Paine, faina:

 

 

Pasari curte, vita, porc si alte animale:

 

 

Plante aromatice, plante uscate pt ceai sau mancare:

 

 

Produse traditionale:

Untura:

Ulei:

  • Floarea soarelui presat la rece: 0768996672 Cojocaru Genoveva; SC CO PROD SOR SRL, www.prodsor.ro, Str. Principala Nr.39, Oteleni, jud. Iasi, prodsor.romania@gmail.com
  • Cecilia Tugulia – Magazia Moraritei: https://www.facebook.com/Magazia-Moraritei-318188608330846/timeline
  • Don Pirulo-producator ulei de masline presat la rece-Spania Elena Dumitrescu https://www.facebook.com/uleidemaslinemequinenzan/?fref=ts

Vin:

    Google+